plakat 2014 festiwal

Techniki

Afro

- warsztat OPEN - dla wszystkich od 15 lat

- warsztat dla dzieci i młodzieży do 14 lat (zajęcia zostaną dostosowane do wieku uczestników i wzbogacone o zabawy oraz naukę piosenek afrykańskich).

W Afryce Zachodniej (Mali, Gwinea, Senegal, Burkina Faso) tańczy się głównie do muzyki bębnów. Najczęściej tańce służą wyrażeniu radości lub naśladowaniu czynności wykonywanych na co dzień, aby podkreślić ich wagę bądź uczcić jakieś wydarzenie, które miało miejsce. Istnieją również rytmy związane z rytuałami przejścia w dorosłość i rytmy tańczone przez dane grupy społeczne (np. kowali, rybaków, czy młodych dziewcząt). We wszystkich przypadkach źródłem muzyki są bębny djembe i dundun. Podczas zajęć poznamy dwie choreografie do zaaranżowanej muzyki bębnów (nagranej przez warszawski zespół Konoba). Każde zajęcia będą pracą nad formą, postawą ciała i stylem oraz pracą czysto choreograficzną, mającą nas przygotować do występu finałowego.

Zalecenia, dla obydwu grup:

- strój na zajęcia dowolny, ale wygodny, niekrępujący ruchów, tańczymy boso;

- strój na występ ustalimy w trakcie, ale proponuję przygotować czarne legginsy i czarną koszulkę oraz kolorową chustę.

Prowadząca: Wioletta Wojciechowska.

 

 

Afro dance - do muzyki na żywo

Rytm afro wywodzi się z rytmu, w jakim bije ludzkie serce. Ten rytm to życiowa energia. Warto odkryć ją w sobie na nowo i odrodzić się w dzikiej naturze. Afro dance to taniec tradycji, mający wiele historii i wiele znaczeń. Wymaga ekspresji, siły, dużej energii, dobrej kondycji i koordynacji. Jest ściśle związany z rytmem, który najczęściej wygrywany jest przez muzyków na bębnach. Dlatego lekcje afro dance są najlepszą metodą do opanowania rytmiki i wyczucia tempa w muzyce i w tańcu.

Afro dance to technika tańca angażująca całe ciało do ruchu. Mimo, że jest on bardzo dynamiczny i silny, bywa również uduchowiony. Ruchy i kroki wykonywane w tańcu mają swoje duchowe znaczenie, dlatego charakter ich wyrażania ma przełożenie na efekt końcowy.

Afro dance dzieli się na wiele technik, rytmów i stylów. Zajęcia pomogą zrozumieć złożoność tego tańca i odkryć nowe możliwości swojego ciała. Będzie to intensywna praca i energiczny trening przygotowany w zgodnym rytmie i tempie we współpracy z muzyką na żywo.

Prowadzący: Anna Zakrzewska i Gaspard Conde.

 

 

Bachata romantica

Spokojny i zmysłowy taniec do romantycznej, wolnej i nastrojowej muzyki. Założeniem tego warsztatu jest nauka pięknego tańca solo i w parze. Kursanci nauczą się, jak łączyć kroki, tak aby taniec był ciekawy i inspirujący pomimo wolnego tempa. W lirycznej choreografii, poprzez zmysłowy i piękny ruch, tancerz stara się wyrazić romantyczne emocje. Nauczane elementy tańca użytkowego zostaną na koniec zawarte w jednej choreografii, dzięki czemu łatwiej będzie zapamiętać kombinacje i ćwiczyć w domu, a chętni wezmą udział w prezentacji scenicznej. Podczas warsztatu zostaną też omówione praktyczne aspekty tańca użytkowego, który można wykorzystać na parkiecie podczas różnych imprez.

Zalecenia: można przyjść bez partnera.

Prowadząca: Sylwia Raźna.

 

Ballroom – taniec towarzyski

Warsztaty z tańca towarzyskiego podzielone zostały na dwa style. W trakcie zajęć z tańców latynoamerykańskich nauka samby, cha chy, jive’a i użytkowego tańca disco, natomiast z zakresu tańców standardowych walc angielski, walc wiedeński, tango oraz slowfoxie. Obydwa style oprócz rozwoju indywidualnych umiejętności uczestników skupiają się również na kreowaniu wspólnego tańca i tworzeniu relacji z współpartnerem.

Program zajęć dostosowany do możliwości i umiejętności uczestników.

Prowadzący: Marta Grzegorczyk i Bartłomiej Domański.

 

Barre au sol

- warsztat OPEN - dla wszystkich od 15 lat

- warsztat dla dzieci i młodzieży do 14 lat

Barre u sol to technika stosowana pierwotnie jako uzupełnienie nauki tańca klasycznego, ale obecnie stanowi doskonałe uzupełnienie każdej innej dyscypliny tańca i pozwala rozwinąć świadomość ciała przez wszechstronny trening nie obciążający stawów. Składa się z ćwiczeń wykonywanych na podłodze, w pozycjach siedzących i leżących. Dzięki temu, nie obciąża kręgosłupa, stawów kolanowych i skokowych.

Ćwiczenia znakomicie wpływają na:
• zwiększenie elastyczności całego ciała,
• poszerzenie zakresu ruchomości stawów
• uaktywnienie pracy mięśni przez ich wydłużenie.

Oprócz rozciągania, następuje również wzmocnienie mięśni, szczególnie nóg i tułowia. Dzięki temu uzyskuje się smuklejszą sylwetkę, ujędrnione uda, pośladki i ramiona.

Barre au sol to także trening gracji i estetyki ruchu.

Zajęcia barre au sol, zarazem łagodne i dynamiczne, posiadają wiele zalet. Jeśli uprawiasz taniec, dzięki tym zajęciom możesz tylko zyskać: uczysz się, jak korygować błędy w ułożeniu ciała, jak delikatnie zwiększyć elastyczność ciała, poprawić postawę i sylwetkę, nabrać gracji i delikatności.
Bardzo przydatny dla wszystkich, niezależnie od stylu tańca, elastyczności ciała i wieku - możesz mieć 20 albo 50 lat: każdy odnajdzie się na tych zajęciach – nawet, jeżeli nie chodził nigdy na balet, to szybko złapie swój rytm.

Prowadząca: Berenika Jakubczak.

 

Bellydance fitness

Zajęcia oparte na podstawach tańca brzucha są połączeniem ćwiczeń techniki tańca orientalnego i ćwiczeń fitnessowych. Taniec brzucha w szczególny sposób modeluje sylwetkę a zwłaszcza okolice talii, brzucha i bioder. Dobroczynnie wpływa na cały kręgosłup, masuje narządy wewnętrzne, pogłębia oddech, poprawia świadomość ciała, koordynację, grację i harmonię ruchów, znacząco wpływa na synchronizację półkul mózgowych. Zajęcia oparte są na zestawach ćwiczeń na poszczególne partie ciała ze szczególnym uwzględnieniem okolic talii, brzucha i bioder, a wszystko to przy akompaniamencie dynamicznej, nowoczesnej, orientalnej muzyki. Bellydance Fitness to alternatywa dla klasycznych zajęć fitnessowych i ciekawa odmiana dla Pań chcących popracować nie tylko nad swoją figurą, lecz także nad poczuciem pewności siebie i swojej kobiecości.

Prowadząca: Anna Mendak – Czekaj „Samira”.

 

Bollydance

Technika tańca indyjskiego nawiązująca do różnych stylów: od klasyki, poprzez folk indyjski, bhangre do współczesnych filmowych aranżacji tanecznych. Niezwykle radosny taniec, który pozwoli lepiej poznać swoje ciało i poprawić jego kondycję, siłę mięśni i koordynację. Kurs tańca indyjskiego zawiera mnóstwo ćwiczeń, które każdy będzie mógł indywidualnie dopasować do swoich możliwości. Jest to wyjątkowy zestaw układów tanecznych, który uwiedzie Was swoją egzotyczną zmysłowością.

Prowadząca: Rada Zivkovic.

 

 

Breakdance

- warsztat OPEN - dla wszystkich od 15 lat

- warsztat dla dzieci i młodzieży do 14 lat

Stworzony przez czarnych tancerzy jest jednym z najmłodszych stylów; powstał w latach 70. na amerykańskich ulicach jako forma rywalizacji między gangami młodzieżowymi. Prekursorem muzyki do breakdance’a był James Brown i Grand Master Flash. Obecnie wykorzystuje się muzykę oldskulową i elektroniczną. Odłamem tego stylu jest popping. Zawiera dużo elementów akrobatycznych, a figury wykonywane są we wszystkich kierunkach. Rozwija ogólną sprawność i koordynację.

 

Prowadzący: Robert Nieznański.

 

Contemporary-Pilates Fusion

Zajęcia opierają się na ćwiczeniach pilatesu wykonywanych w pozycjach na stojąco (Standing Pilates) i na leżąco – na matach (Pilates Mat 1+2). Na początek poznasz szereg ćwiczeń w pozycji stojącej, następnie w głównej części zajęć będziesz ćwiczyć na macie. Na tych warsztatach do typowych ćwiczeń pilatesu zostanie włączonych wiele elementów ruchu zainspirowanych technikami tańca współczesnego (szczególnie Horton i Graham).

Podczas zajęć nauczysz się klasycznych podstaw pilatesu, takich jak prawidłowa postawa ciała, oddech, koncentracja, precyzja w wykonywaniu sekwencji ruchowych, oraz zasad opartych na prostych zwrotach choreograficznych: „stabilizacja przed mobilizacją” i „ruch od wewnątrz”.

Warsztat jest idealny dla każdej osoby o dobrej kondycji fizycznej, a także dla tancerzy, aktorów, artystów, którzy pragną poprawić swoją kontrolę i jakość ruchu.

Zalecenia: można przynieść nakolanniki oraz własne maty.

Prowadzący: Dariusz Popielarski.

 

Cuban Reggaeton

Niezwykle żywiołowy taniec pochodzący z Ameryki Łacińskiej oparty na zmysłowych ruchach ciała, zwłaszcza bioder i klatki piersiowej przy muzyce pełnej seksapilu, energii i radości. To w jej rytmach pulsuje kubańska ulica i kluby.

Łączy w sobie elementy dancehallu, hip-hopu oraz tańców latynoskich.

Jako taniec bardzo energiczny pozwala nie tylko na ukształtowanie sylwetki, lecz także na nabycie umiejętności płynnego poruszania się w rytm szybkiej muzyki, jakże niezbędnej do łatwego odnajdywania się na każdym dyskotekowym parkiecie.

Zajęcia opierają się na krótkich, pełnych pozytywnej energii choreografiach tańczonych solo. Ta forma ruchu pomoże nam w przezwyciężeniu bariery wstydu przed sobą samym oraz nabraniu płynności ruchowej.

Prowadzący: Raynel Fernandez Ballester.

 

Animacje kubańskie z Raynelem:

 

Przykładowy pokaz techniki cuban reggaeton:

 

Flamenco

Ognisty, pełen temperamentu taniec hiszpański pochodzenia cygańskiego. Cechuje go bogata ornamentyka gestykulacji przy precyzyjnym akcentowaniu rytmu nogami: wystukiwanie rytmu podeszwami i piętami, ułożenie zgiętych w łokciach rąk, silne ruchy ramion i dłoni, giętkość rąk, ruchy dośrodkowe, wyniosła postawa, nagłe zatrzymania w pięknych pozach, brak bezpośredniego zetknięcia partnerki z partnerem.

Zalecenia: obuwie: panie – niewysoki obcas, szerokie czubki, panowie – twarda podeszwa.

Prowadząca: Magdalena Siwecka.

 

Prowadząca: Agata Teodorczyk.

 

Hip-hop

Hip-hop to nie tylko taniec i muzyka, lecz także zjawisko społeczne, cała kultura, filozofia, sposób bycia, idea łącząca w praktyce kilka elementów: taniec, muzykę, graffiti. Dlatego też pionierzy gatunku (USA), chcąc wyodrębnić tożsamość tego tańca, używają określenia hip-hop dance, albo po prostu new school hip-hop, zwracając uwagę na ciągłą ewolucję, poszerzanie horyzontów i nową jakość tańca, którego korzenie i idea tkwi w  tradycjach sztuki ulicy. Hip-hop dance bazuje w dużej mierze na party dances, czyli krokach i tańcach łączących i  zbliżających ludzi podczas ulicznych lub klubowych spotkań. Pomimo dużej dowolności i łączenia wielu stylów, tj.  popping, locking czy breaking, hip-hop posiada swoją bazę i nazewnictwo kroków, przede wszystkim najbardziej charakterystyczny i rozpoznawalny groove i bounce.

Zajęcia o najwyższym poziomie energii! Freestyle i choreografia!

HIP HOP AND YOU DON'T STOP !

Prowadząca: Anna „Youya” Jujka.

 

 

Hip-Hop Open Mind

- warsztat OPEN
- warsztat A (średnio zaawansowani i zaawansowani)

Styl Marcina, to nietypowa mieszanka hip hop'u pełnego groove'u oraz inspiracje czerpane z innych stylów tanecznych. Przywiązuje dużą uwagę do muzykalności i różnicuje natężenie energetyczne ruchu, co sprawia, że taniec staje się interesujący i zaskakujący. Inspiruje go wszystko co go otacza. Na jego zajęciach panuje niesamowita atmosfera, pełna mobilizacji, a sam Marcin zaraża wszystkich swym optymizmem.

Prowadzący: Marcin Mroziński.

 

 

 

Interpretacje muzyczno – ruchowe

warsztat dla dzieci i młodzieży do 14 lat

Celem zajęć jest rozwijanie twórczego i oryginalnego podejścia do kreowania ruchu poprzez odczytywanie inspiracji zaklętych w muzyce. Będziemy poszukiwać różnych sposobów wyrażania się ciałem, głównie poprzez zabawę formą i ruchem. Finałem warsztatu będzie sceniczna prezentacja krótkiej choreografii powstałej podczas zajęć.

Prowadząca: Anna Hop.

 

Joga

Na zajęciach poznamy najbardziej znaną na Zachodzie tradycję indyjskiej jogi – hatha jogę, która bazuje głównie na pozycjach ciała zwanych asanami. Wiadomym jest, że joga przywraca balans; jeżeli nasze ciało nie jest w całkowitej równowadze, to właśnie pozycje hatha jogi przyniosą nam harmonię.

Czytaj więcej...

Kompozycja tańca

Osoby uczestniczące w warsztatach poznają zasady i zastosowanie kompozycji ruchu i tańca oraz podstawowe problemy warsztatu choreograficznego. Uczestnicy będą kreatywnie wykorzystywać różne techniki taneczne.

Prowadząca: Zofia Rudnicka.

 

Kontakt improwizacja – świadomość ciała

Anatomia i mechanika ruchu, kinetyczne właściwości ciała, grawitacja i jej oddziaływanie na ruch będą bazą pracy warsztatowej. Rozpoczniemy od anatomii ruchu - pewnym aspekcie struktury ciała (m.in. obręcz barkowa, miednica, kręgosłup etc.) aby następnie eksplorować i zagłębiać się w dany materiał podczas kontakt improwizacji. Warsztat skupi się również na holistycznym procesie poznawczym. Oprócz aspektu fizycznego, w proces włączona będzie cała osoba ze swoją emocjonalnością, logicznym myśleniem i energią. W ten sposób wykreowany podczas improwizacji kontaktowej taniec będzie opierał się na dużej świadomości ciała w połączeniu ze świadomością i umiejętnością rozpozniania własnych potrzeb emocjonalnych podczas tańca.

W trakcie całego procesu będziemy pracowali z aleatorycznym (kontrolowany aspekt przypadku) ustawieniem zadań i ćwiczeń, wynikającym z potrzeby grupy i momentu - improwizacja aleatoryczna.

Prowadzący: Paulina Święcańska i Jonathan Megaw.

 

Kreatywny taniec współczesny

warsztat dla dzieci i młodzieży do 14 lat

Zajęcia prowadzone z myślą o dzieciach, które będą ćwiczyć nie tylko kroki, lecz także poprawią swoją sprawność ruchową, koordynację i muzykalność.

Dzięki ciekawym i urozmaiconym zestawom ćwiczeń dzieci poznają podstawy tańca współczesnego oraz improwizacji w połączeniu z ćwiczeniami jogi i pilatesu. Podczas zajęć będą się posługiwać obrazami oraz twórczą wizualizacją, poprawią swoją koordynację, rozwiną wyobraźnię i pamięć, stworzą własne, oryginalne sekwencje taneczne, a przy tym będą pracować w grupie i świetnie się bawić!

Prowadzący: Dariusz Popielarski.

 

Latino Dance

Forma tańca przy której każdy może się odnaleźć i dobrze zabawić. Tutaj nie sama technika jest najważniejsza, lecz predyspozycja i energia do zabawy. Zajęcia są oparte na podstawowych krokach latino, takich jak: salsa, cha-cha-cha, samba, mambo, a czasem i zmysłowa rumba. Dodatkowo połączymy wszystko z elementami funky, domieszką tańca współczesnego, o odrobinie seksu nie wspominając. MIESZANKA WYBUCHOWA I DOBRA ZABAWA!!!

Prowadzący: Edilson Ribeiro de Lima.

 

Lirycal hip-hop

Nauczycie się tłumaczyć muzykę tańcem. Czyste ruchy, zmiany tempa i ciekawe rysunki w przestrzeni to cel grupy prowadzonej na tych warsztatch. Groove i Bounce osadzone w lirycznych choreografiach stworzą małą newage'ową historię. New Age to technika zawierająca w sobie elementy wielu kultur tanecznych.

Prowadzący: Dariusz TNT Mrowiec.

 

 

Modern Latin z elementami tańca nowoczesnego

warsztat dla dzieci i młodzieży do 14 lat

Na zajęciach tych, najmłodsi uczestnicy będą mieli okazję poznać specyfikę tańców latynoamerykańskich w nowym wydaniu. Nowoczesna muzyka w stylizacji klasyki latynoskiej dużo łatwiej dotrze do dzieci i sprawi że będą to warsztaty, które zaspokoją młodzieńczy entuzjazm. Przerabiane będą tańce takie jak: salsa, cha cha oraz jive z elementami tańca nowoczesnego, disco oraz rock and roll. Podczas zajęć pokażemy, że taniec jest doskonałą zabawą a zarazem może stać się idealnym hobby. Taniec jest nie tylko sposobem na nudę, lecz także przede wszystkim na aktywny tryb życia. Pomaga kształtować charakter i stanowi znakomitą formę ekspresji.

Prowadzący: Marta Grzegorczyk i Bartłomiej Domański.

 

Praca z ciałem oparta na choreoterapii

W czasie warsztatów będziecie pracować nad odkrywaniem możliwości własnego ciała w ruchu, poprzez taniec i improwizacje ruchowe. Wybrane utwory muzyczne pozwolą odbyć podróż do własnego wnętrza, odczuć pierwsze impulsy od niego otrzymane, tak byście poddali się ich swobodnej interpretacji, bez analizowania, kreowania ruchu czy zabawy. Ciało będzie doskonale wiedziało o co chodzi... musicie tylko pozwolić na wyzwolenie ukrytych emocji.

Zajęcia oparte będą m.in. na metodzie dr. D. Kapperta, psychologa i tancerza.

Zajęcia dla wszystkich osób pełnoletnich - od 18 lat, niezależnie od sprawności fizycznej, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Prowadzący: Edilson Ribeiro de Lima.

 image

 

Reggaeton Kids

warsztat dla dzieci i młodzieży do 14 lat

Niezwykle żywiołowy taniec pochodzący z Ameryki Łacińskiej łączący w sobie elementy dancehallu, hip-hopu oraz tańców latynoskich. Zabawa w rytmie szybkich, energicznych choreografii, doskonale rozładowujących nadmiar rozpierającej nas energii. W tańcu bawimy się ruchami i muzyczną interpretacją. Po opanowaniu podstawowych kroków i pozycji, urządzamy „taneczne bitwy”!

Prowadzący: Raynel Fernandez Ballester.

 

Przykład reggaeton w wykonaniu dzieci:

 

Rock'n'roll (single i pary)

Rock'n'roll dla par:

Rock'n'roll (w dosłownym tłumaczeniu „trzęś się i kołysz”) jest tańcem nieujarzmionym i wyzwolonym, odrzucającym konwenanse i tradycyjne układy taneczne. Gdy pojawił się w połowie lat 50. w Stanach Zjednoczonych Ameryki, wywołał oburzenie wśród dorosłych, ale wśród ich dzieci zapanowała moda na rock'n'rolla. Starsze pokolenie uznało tę muzykę za diabelską - nie puszczano jej w radiu, nie pojawiała się na szkolnych potańcówkach. Kołysanie biodrami, podrzucanie partnerki, owijanie jej wokół tułowia uznano za niezgodne z panującymi obyczajami.

Czytaj więcej...

Salsa Ladies Styling

Jeśli chcesz wyglądać w tańcu kobieco, jednocześnie seksownie i elegancko – te zajęcia są dla Ciebie. Salsa jest niezwykłym tańcem opartym na równie niezwykłej muzyce. Jej niepowtarzalny żywiołowy rytm przemawia z równą siłą do wszystkich ludzi niezależnie od ich pochodzenia. Na warsztatach popracujemy nad ruchem ciała w salsie, techniką obrotów, postawą ciała i rytmiką, a to wszystko w luźnej latynoskiej atmosferze. Nauczymy się jak efektownie łączyć poznane elementy i oczarować widza nawet najprostszymi krokami. Poznamy korzenie tego tańca, czyli podstawy afrokubańskiego ruchu ciała, a potem przejdziemy do nowojorskiej odmiany, pełnej finezji, elegancji i kobiecości. Zajęcia odbędą się na poziomie open, więc zarówno początkujące jak i bardziej zaawansowane salseras znajdą coś dla siebie i wiele się nauczą. Dowiemy się co sprawia, że we wszystkich zakątkach świata ludzie chcą tańczyć właśnie salsę i na własnej skórze poczujemy ten latynoamerykański czar.

Zalecenia: nie krępujący ruchów strój; wygodne obuwie lub na boso, mile widziane szpilki taneczne.
Strój na pokaz ustalimy w trakcie zajęć: zalecane kobiece, wygodne sukienki.

Prowadząca: Edyta Czagowiec.

 

 

Salsa mix jazz

Salsa - gorący taniec pochodzący z Hawany. Przekaz energetyczny, jaki dają nam muzyczne utwory w salsowych rytmach, nie pozwala ustać w miejscu. Ten warsztat opiera się na zmysłowych ruchach całego ciała, w szczególności bioder i ramion w rytmach szybkiej muzyki. Kobieta pokazuje swoją wartość i grację, a taniec jest grą, w której zagubiona próbuje odnaleźć swoją drogę. Do salsy włączymy elementy jazzu. W opraciu o podstawowe kroki salsy, w tańcu wykorzystamy trzy przestrzenie: góra, środek, dół. Latynoamerykańskie rytmy połączymy z jazzową harmonią, a rytmiczne izolacje ciała z płynnymi, miękkimi ruchami.

Prowadzący: Raynel Fernandez Ballester.

 

Samba

Samba to uosobienie radości, energii, sensualności i brazylijskiego słońca. Obok piłki nożnej jest najważniejszym skarbem Brazylii. Obecnie kojarzona przede wszystkim z karnawałem w Rio de Janeiro, pięknymi tancerkami i barwnymi strojami. Samba jednak to nie tylko pióra i cekiny, najważniejszy jest sam taniec: rytmiczność, ruch bioder, energia i pewność siebie. Nad tymi elementami będziemy pracować podczas zajęć, połączymy różne style samby, od plażowej axe po tę karnawałową rodem z Sambodromu.
Świetna zabawa i porządne zmęczenie gwarantowane!

Zalecenia: wygodny ubiór i miękkie obuwie lub na boso; dodatkowo jedna para szpilek (nie muszą być taneczne, najważniejsze by były wygodne). Na występ ubrania w kolorach flagi brazylijskiej.

Prowadząca: Edyta Czagowiec.

 

Samba rewiowa

Technika łącząca dziki etniczny taniec Brazylii, prosto z Rio de Janeiro, z technikami scenicznymi wykorzystywanymi w największych rewiach świata w Las Vegas czy Paryżu. Samba to zabawa, słońce, uśmiech i pozytywna energia. Rewia to eleganckie ruchy, piękne linie, ciekawe przejścia i rysunki sceniczne. Uczestnicy nauczą się jak łączyć miękkość ruchów bioder, żywiołowość rytmu stóp z elegancką postawą, pięknymi liniami ramion i nóg. Na warsztatach dokładnie wyjaśniony zostanie krok podstawowy samby z Brazylii; równie dużo czasu poświęcone będzie na ruch ciała: wypracowanie miękkiego i płynnego sposobu poruszania, różne rodzaje ruchu bioder oraz na rysunek sceniczny i budowanie napięcia.

Zajęcia przeznaczone są dla pań. Uwaga: zajęcia prowadzone są intensywnie.

Prowadząca: Sylwia Raźna.

 

Show Dance - rewia i musical

- warsztat OPEN - dla wszystkich od 15 lat

- warsztat dla dzieci i młodzieży do 14 lat

Show Dance to styl wywodzący się z amerykańskiego tańca scenicznego, który wyrósł z korzeni białej i kolorowej społeczności Ameryki. Jest kompilacją wielu technik m.in.: tańca jazzowego, klasycznego i rewiowego, swinga, rytmów karaibskich. Tak jak bogata melodycznie i rytmicznie jest muzyka musicalowa, tak samo bogaty pod względem ekspresji i formy jest Show Dance. Ten styl wyraża najróżniejsze uczucia, od euforycznej radości do subtelnej melancholii. Potrafi być niesamowicie kobiecy i jednocześnie wyzywająco męski, może być przepełniony liryzmem, kpiną czy gniewem. To feeria ludzkich emocji. Bardzo często tańczony jest w teatrach i kabaretach na Brodway’u. Zajęcia są połączeniem tańca i gry aktorskiej. Uwieńczeniem będzie własny, unikalny show, w którym za pomocą połączenia pozornie przeciwstawnych technik tanecznych, powstanie profesjonalne musicalowe widowisko. Zajęcia dla Pań i Panów.

Zalecenia:
- strój na występ (warsztat OPEN): wszyscy czarne spodnie i białe, męskie koszule;
- strój na występ (młodzież): cały kostium w jednym kolorze, np. sukienka lub spódnica i top/podkoszulek lub spodnie i koszula, lub krótkie spodenki i koszulka.

Prowadząca: Iwona Florczyk-Szwak.

 

Street Dance – Krump

warsztat dla dzieci i młodzieży do 14 lat

Street Dance z elementami Krumpu to zajęcia pełne energii i teatralności. Choreografie, pełne zmian w przestrzeni i rytmie, połączone są z mocnymi izolacjami i podstawowymi elementami Krumpu. Uczestnicy dostaną sporą dawkę pracy fizycznej i świadomości ciała. Są to mocne, bazujące na indywidualności techniki. Tancerz interpretuje na własny sposób poznane wcześniej sekwencje. Zajęcia pozwolą naszym podopiecznym otworzyć się na sztukę taneczną.

Prowadzący: Dariusz TNT Mrowiec.

 

Street jazz

Street jazz jest połączeniem techniki jazzowej z nowoczesnymi formami ruchu. To praca nad ekspresją i emocjami w tańcu. Cechuje go różnorodność formy, plastyka ciała, improwizacja kontaktowa. Polega na tworzeniu etiud oraz na rozwoju kreatywnym za pomocą improwizacji w grupie. Taniec wyzwala skrajne emocje i  energię; poprzez formę pokazuje to, co nam głęboko w duszy gra.

Prowadząca: Anna „Youya” Jujka.

 

 

Tango argentyńskie

„Tango – połączenie namiętności i delikatności, historia miłości zaklętej w jednym wspólnym tańcu”.

Po pierwsze co najważniejsze: tango argentyńskie i tango klasyczne (turniejowe) nie mają ze sobą nic wspólnego! No, może poza pochodzeniem.

Czar intymnego i zmysłowego tańca z przedmieść Buenos Aires trwa już ponad 100 lat. Na czym polega magia, która przyciąga tysiące osób na całym świecie? Czy to piękna muzyka? Czy bliskość z partnerem? A może ucieczka od szarej rzeczywistości?

Czytaj więcej...

Taniec brzucha w stylu orientalnym

Taniec orientalny w stylu egipskim „Raqs Sharki”, zwany popularnie „tańcem brzucha”, jest bardzo starą formą taneczną, mającą korzenie w starożytnym Egipcie. Bez względu na wiek i doświadczenie taneczne ten zmysłowy, kobiecy, pełen wdzięku taniec przeznaczony jest dla każdej kobiety pragnącej odkryć w sobie drzemiącą boginię! Z technicznego punktu widzenia taniec brzucha polega nie tylko na miękkich ruchach bioder i brzucha, lecz także delikatnych ozdobnikach dłoni i płynnych ruchach ramion w takt niezwykłej orientalnej muzyki. „Raqs sharki” w szczególny sposób wpływa na kobiece ciało, ponieważ jest dla niego stworzony i dopasowany do jego naturalnej budowy.

Czytaj więcej...

Taniec cygański

Taniec cygański jest to forma tańca przekazywana z pokolenia na pokolenie, tańczona w czasie różnych uroczystości, spotkań, przy ognisku w lesie w czasach taborów. Są różne style tańca cygańskiego; jest to w zasadzie taniec, który przejął wiele elementów z tańców ludowych z miejsc, w których grupy Cyganów właśnie przebywały. Np. flamenco jest też tańcem cygańskim, tańczonym głównie przez Cyganów hiszpańskich.

Czytaj więcej...

Taniec indyjski - Kathak fusion

Kathak Fusion – to połączenie techniki indyjskiego tańca klasycznego kathak, jogi, technik teatralnych i relaksacyjnych. Świetnie rozwija poczucie rytmu, koordynację ciała i pobudza wyobraźnię. W miarę oswajania kolejnych elementów, tańce indyjskie fascynują i wciągają. Rytmika staje się pasjonującą rozrywką dla umysłu, niczym matematyczna łamigłówka. Dynamika i kompleksowość ruchu zapewniają świetną kondycję i modelują sylwetkę w równomierny sposób. Opowiadanie historii – wyobrażanie różnych emocji – mają teraputeczne działanie.

Czytaj więcej...

Taniec klasyczny

warsztat "OPEN" - otwarty dla wszystkich

Prowadzący: Marek Zajączkowski.

 

Taniec klasyczny

warsztat dla dzieci i młodzieży do 14 lat

Prowadząca: Alicja Złoch.

 

Taniec klasyczny (A)

warsztat "A" - średnio zaawansowani i zaawansowani

Zajęcia prowadzone w oparciu o zasady tańca klasycznego. Szczegółowe ćwiczenia pozwolą udoskonalić technikę taneczną, którą później można będzie wykorzystać w innych technikach tańca. Nauka tańca klasycznego wpływa na kształtowanie prawidłowej postawy ciała. Starannie dobrane ćwiczenia wyrabiają piękno i harmonie ruchów, a także pozwalają na ogólne wzmocnienie ciała i poprawę kondycji fizycznej.

Prowadząca: Anna Akabalı.

 

Taniec współczesny

Technika Release

Głównym celem zajęć jest integracja wszystkich części ciała do funkcjonalnego ruchu. Częścią składową spotkań będzie między innymi obserwacja i praca nad pojęciem „grawitacji”. Chcę, abyśmy rozbudzili świadomość naturalnych mechanizmów czy odruchów, zamiast koncentrowania się na automatycznym wykonaniu lub "powtarzaniu" estetyki odtwórczo-wykonawczej. Uczestnicy warsztatów  zapoznają się z zestawem ćwiczeń, które budują zrozumienie struktur, w jakich ciało może poruszać się w przestrzeni (poziomy, wysokości, głębokości). Będziemy pracować wokół umiejętności związanych z równowagą pomiędzy impulsem wewnętrznym a informacją zewnętrzną.

Zalecenia: proszę przynieść ze sobą dodatkową koszulę/bluzę z długim rękawem, która może ulec zniszczeniu. Zajęcia odbywają się boso.

Prowadząca: Kaya Kołodziejczyk.

 

Terapia tańcem i ruchem

Terapia tańcem i ruchem jest zaliczana do kierunków psychoterapii, której celem jest pełna integracja w sferze emocjonalnej, poznawczej, fizycznej i społecznej przez wykorzystanie tańca i ruchu. Metoda ta opiera się na założeniu, że w ciele człowieka zawarta jest jego cała historia, osobowość, stany emocjonalne. Zapraszam osoby do odbycia fascynującej podróży do własnego wnętrza i podążania za własnym rytmem. Poprzez doświadczenia ruchowe i taniec będziemy wsłuchiwać się w swoje ciało, odczytywać sygnały płynące z niego, poszukiwać w sobie wewnętrznego potencjału twórczego. Spotkanie z terapią tańcem i ruchem ma na celu praktykowanie uważności bycia w swoim ciele, poszukania drogi do samopoznania, doświadczenia harmonii i radości z życia.

Czytaj więcej...

Warsztat choreograficzny

Zajęcia nakierowane na kreację ruchu i improwizację. Celem warsztatu jest odkrywanie oraz poszukiwanie możliwości wyrażenia wszelkich pomysłów formą i ruchem. Zajęcia, w sposób swobodny i twórczy, mają inspirować oraz rozwijać kompetencje choreograficzne. Wynikiem warsztatu będzie sceniczna prezentacja wybranych prac, powstałych podczas zajęć.

Prowadząca: Anna Hop.

 

Zumba Gold

Zajęcia taneczne oparte na podobnej formule co zumba, ale wyróżniają się wolniejszym tempem i niższą intensywnością ruchu. Starannie dobrana muzyka i choreografie pozwalają każdemu uczestnikowi tańczyć i w pełni uczestniczyć w zajęciach.

Zumba Gold to zajęcia przeznaczone dla osób zaczynających przygodę z Zumbą Fitness, dla kobiet w ciąży i pań, które chciałyby wrócić do formy po porodzie. To również doskonała propozycja dla osób po urazach i zabiegach, dla chorujących na cukrzycę, nadciśnienie, choroby stawów i dla osób w wieku 50+.

Czytaj więcej...

Zumba Kids

warsztat dla dzieci i młodzieży do 14 lat

Zumba Kids to Zumba Fitness dla dzieci. Zajęcia te zacierają granice pomiędzy fitnessem a rozrywką. Młodzi tancerze mają możliwość wkroczenia w świat fitnessu dzięki wspaniałej zabawie, muzyce i atmosferze, jaka panuje na zajęciach. Zumba Kids promuje zdrowy tryb życia u dzieci i uczy szacunku, pracy zespołowej, odpowiedzialności i zaufania.

Podczas zajęć Zumba Kids dzieci uczą się tańca, koordynacji, równowagi, kształtują i rozwijają kreatywność, dyscyplinę oraz pamięć! Badania wykazały również, iż zajęcia Zumby Kids pobudzają pracę mózgu i tym samym mają korzystny wpływ na rozwój intelektualny dziecka. Zumba Kids to połączenie Zumby Fitness (m.in. salsa, cumbia, Reggaeton, hip-hop) i treningu mającego na celu zapewnienie dzieciom maksimum zabawy i fitnessu w tym samym czasie. Są to zajęcia bezpieczne i skuteczne.

Zajęcia Zumby Kids zaczynają się od rozgrzewki, aby dobrze rozgrzać mięśnie i przygotować organizm dziecka do dalszych ćwiczeń. Następnie rozpoczyna się nauka kroków tańca. Dzieci nie lubią monotonii, dlatego też przygotowywane są dla nich specjalne gry i zabawy, dzięki którym dowiadują się o nowych rodzajach tańca oraz krótkiej ich historii. Na koniec zajęć następuje prezentacja tańców, których dzieci się nauczyły.

Zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 12 lat.

Zalecenia: strój i buty sportowe; prosimy zabrać na zajęcia ręcznik oraz wodę.

Prowadząca: Agnieszka Sinanovic.

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Joomla Templates - by Joomlage.com