plakat 2014 festiwal

Zofia Rudnicka

rudnicka1Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza i Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie od szesnastu lat wykłada kompozycję tańca, a od 2005 roku jest adiunktem.

Całą karierę związała z Teatrem Wielkim w Warszawie. Tam, jako solistka, tańczyła m.in. Mirtę w „Giselle”, Frygię w „Spartakusie”, Fedrę w „Fedrze” Lifara, Taglioni w „Grand pas de quatre”. Równolegle współpracowała z TV jako tancerka i choreograf. Stworzyła kilkanaście spektakli baletowych, w tym prapremierowe: „Nienasycenie” do muzyki Tomasza Stańki i „La Dolce Vita” - spektakl o Federico Fellinim z muzyką Nino Roty, „Śpiącą królewnę” i „Dziadka do Orzechów” Piotra Czajkowskiego oraz choreografie do oper, operetek, musicali, filmów baletowych, m.in. „La valse” z muzyką Maurice Ravela czy „Mity” do muzyki Karola Szymanowskiego.

Jest autorką kompozycji dla uczniów warszawskiej szkoły baletowej - o tym wydała niedawno książkę pt.: „Tancerz, szkoła i scena”. Jest laureatką „Złotej Maski” za balet „Rudolf Valentino” z muzyką Krzesimira Dębskiego oraz Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury w kategorii „choreograf roku” (2010) za choreografię słynnego „Tańca godzin” w operze „Gioconda” Amilcare Ponchiellego.

Prowadzi: Taniec musicalowy i kompozycja tańca.

Fot. archiwum własne

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Joomla Templates - by Joomlage.com