plakat 2014 festiwal

Robert Nieznański

Robert NienańskiTancerz breakdance’a, electro boogie, hip hopu i locking. Tańczy od 1984 roku. Jest dwukrotnym wicemistrzem Polski i liderem grupy, która w latach 1988-1989 zdobyła II miejsce na Mistrzostwach Polski oraz była laureatem czołowych miejsc w innych ogólnopolskich konkursach tańca. Od 1990 roku był wiceprezesem szkoły tańca Grand Master School Dance, w której prowadzono zajęcia z funky, hip hopu, breakdance’a i electro boogie oraz tańca towarzyskiego.

 

Był kierownikiem artystycznym i choreografem grupy „Scrap Beat” (od 1994 r.), która zdobyła trzykrotne Mistrzostwo Polski. Zespół zajął również wiele czołowych miejsc na turniejach ogólnopolskich oraz wygrywał turnieje międzynarodowe w Szczecinie i Białymstoku. Brał udział w ogólnoświatowym turnieju „Battle Of The Year 1996”, gdzie zajął piąte miejsce. W 1997 roku grupa Roberta Nieznańskiego stała się zespołem zawodowym i zaczęła brać udział w licznych programach telewizyjnych (m.in. w autorskim programie, „Naszej telewizji”, lekcjach breakdance’a), reklamach i teledyskach.

Jest pomysłodawcą, choreografem i reżyserem pierwszych w Polsce spotkań dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich pt.: „Breakdance Show” (od 1995). Od 1996 roku trenuje i tworzy choreografie dla dziewczęcego zespołu „Crazy Squad” - uwieńczeniem jego pracy jest wicemistrzostwo Polski w kategorii formacji hip hopu.

Był tancerzem zespołu Krzysztofa „K.A.S.A.” Kasowskiego (około sto koncertów w 1997 r.) i choreografem teledysku „Dżu, dżu”; występował w wideoklipach Reni Jusis, Krzysztofa „K.A.S.A.” Kasowskiego, Krzysztofa Skiby, Break Xpressu. Występował w reklamach (film „Najmilsza mi”, 2001) i tworzył do nich choreografie („Black Jack”). Jest współproducentem spektaklu „3?R” (premiera w lutym 2004 r. na warszawskim Bemowie) oraz drugim choreografem minispektaklu „To co w nas” (Zabrze, 2005).

Od 2002 roku prowadzi międzynarodowe warsztaty choreograficzne breakdance & electro boogie podczas Lądeckiego Lata Baletowego w Lądku Zdroju. Od siedmiu lat jest również prowadzącym i egzaminatorem kursów instruktorskich w Poznaniu. Jest założycielem studia tańca Grand Master (2007-2009) i działającej przy nim grupy „Scrap Beat New Edition”. Obecnie pracuje także jako choreograf w Agencji Artystycznej „To Tylko My”. Robert Nieznański jest również autorem artykułów o breakdansie, opublikowanych w czasopismach „Ślizg” i „Techno Party”.

Prowadzi: breakdance.

Fot. archiwum własne

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Joomla Templates - by Joomlage.com