plakat 2014 festiwal

Dorota i Adrian Grygier

grygier1Jako pierwsi pokazali Szczecinowi tango argentyńskie! Po wielu tanecznych poszukiwaniach i przygodach tango stało się ich wielką wspólną namiętnością. Pasja, którą próbują zarazić cały Szczecin, połączyła ich na dobre i złe. Od dwunastu lat uczą w „Akademii Tanga Adriana i Doroty Grygier”; prowadzą także warsztaty w innych miejscach Polski i za granicą.

Uczyli się u takich sław jak: Juan Carlos Copes i Johana Copes, Miguel Angel Pla, Gabriel Missè i Alejandra Mantiñan, Corina de la Rosa i Julio Balmaceda, Jorge Firpo, Gabriela Elias i Eduardo Perez, Chiche i Marta, Aurora Lubiz i Hugo Daniel, Martin Ojeda, Eliana Sanchez Arteaga, Veronica Palacio i Carlos Copello, Andrea Missè i Javier Rodriguez, Geraldine Rojas i Ezequiel Paludi, Raúl Bravo, Roxana Suarez i Sebastián Achaval.

Współorganizowali przedstawienia Tango Seducctión, Tango Passion i koncert Dino Saluzzi w Szczecinie; tańczyli na koncertach najsłynniejszych grup tangowych, jak: Gotan Project, Tanghetto, Bojofondo. Brali udział w serii wywiadów o tangu w Polskim Radiu Szczecin, Radiu Eska i TVP3 Szczecin. Prowadzili także regularne lekcje w Telewizji Pomerania. Tańczyli pokazy na wszystkich większych imprezach tangowych w kraju. Stale współpracowali z klubem studenckim „Kontrasty” i DK „Słowianin”. Stworzyli cykl spotkań „Tango na Deptaku” oraz cykliczną imprezę „Międzymiastowe Spotkania Tangowe”. Ich znakomitymi gośćmi były pary niemieckie, polskie i argentyńskie.

Aktualnie uczą na regularnych zajęciach w Szczecinie oraz w Przecławiu, Policach i Pampow w Niemczech. Kilka razy w roku prowadzą warsztaty weekendowe w Polsce i za granicą. Propagują tango argentyńskie w każdy możliwy sposób – tańczą pokazy, organizują projekcje, prelekcje o tangu, liczne warsztaty i szkolenia, milongi.

Słyną z organizacji wyjątkowych koncertów. Na ich zaproszenie w Szczecinie zagrali już wielokrotnie Alejandro Ziegler Cuarteto, Ciudad Baigon Orquesta, zespół Perfume de Mujer, Pablo Cardozo, Gullermo Rozenthuler oraz najwięksi z największych – Sexteto Milonguero.

Są najlepszym przykładem, że wspólna pasja i entuzjazm może zdziałać cuda. Tańczyli już prawie wszędzie w Europie – w Warszawie, Berlinie, Budapeszcie, Paryżu, Barcelonie, Amsterdamie, Pradze, Stambule, Rzymie, Zurichu i Londynie. Regularnie tańczą na Majorce, w Stambule i oczywiście w Buenos Aires. Co najmniej raz w roku organizują również wyjazdy tangowe do Buenos Aires lub na wielkie europejskie festiwale dla innych tangueros!

Uważają, że tango jest tańcem dla każdego! Wiek, kondycja i aparycja nie mają znaczenia. Ważne są chęci, cierpliwość i odwaga, żeby realizować swoje marzenia!

Prowadzą: tango argentyńskie.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Joomla Templates - by Joomlage.com