plakat 2014 festiwal

Paulina Święcańska i Jonathan Megaw (Austria)

Paulina ŚwięcańskaPaulina Święcańska - badaczka wydarzeń kulturalnych, choreografka, performerka, trenerka i manager. Wykształcona na uniwersytetach w Zielonej Górze, Łodzi i Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobyła w ramach programów coachingowych w większości krajów europejskich, a także w Izraelu, Brazylii, Indiach, Turcji, Australii, Indonezji i USA. Jako liderka i menadżer kultury, współorganizuje Warszawski Festiwal Re:wizje (www.rewizjewarszawa.pl), Międzynarodowy Festiwal Contact Improvisation „Flow Warszawa” (www.polandcontactfestival.com), a także Fundację Artystyczną PERFORM (www.perform.org.pl).

Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia na Wydziale Rytmiki oraz studiów I stopnia na kierunku animacja kultury na Uniwersytecie Zielonogórskim. Jest również absolwentką kulturoznastwa Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej w Warszawie - studia II stopnia na kierunku kulturoznawstwo, oraz kinetografii Rudolfa Labana w Instytucie Choreologii w Poznaniu. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku menadżer kultury oraz Uniwersytetu Łódzkiego – produkcja teatralna. Pedagog - instruktorka tańca współczesnego uznana przez Narodowe Centrum Kultury.

Doświadczenie i praktykę zawodową zdobywała również na międzynarodowych festiwalach i couchingach, m.in. w Niemczech, Izraelu, Portugalii, Czechach, Słowacji, Hiszpanii, Brazylii, Indiach, Danii, Turcji, USA, na Ukrainie i Węgrzech oraz we Włoszech. Jako choreografka, stworzyła do tej pory 17 choreografii autorskich, np.: „Wariacje na temat jedzenia”, „Hybryda”, „Motyle 2046”, „Doskonała para”, „Surogaci”, które były pokazywane na polskich i zagranicznych festiwalach, m.in. podczas: „Solo Duo” (Budapeszt), „Kalejdoskopu” (Białystok), „Ciało/Umysł” i „Zawirowań” (Warszawa). Jest twórczynią programów animacji społeczno-kulturalnej, takich jak: „Projekt męski” realizowany od 2006 r., „Bajkalada” (Zielona Góra 2007 r.), „The Women” (od 2011 r.).

Mocno zaangażowana żywą i bezpośrednią sztuką w animację miasta Warszawy, zarówno jego przestrzeni, jak i mieszkańców - m.in. poprzez Festiwal Warszawskiej Sztuki Niezależnej Re:wizje (od 2008 www.rewizjewarszawa.pl), Festiwal Przemiany 2009 oraz transFORM 2010, gdzie była kuratorem tańca. Organizatorka pierwszego w Polsce Festiwalu Contact Improvisation „Warsaw Flow” (od 2010 r., www.polandcontactfestival.com). Obecnie współpracuje również z Teatrem Tańca Zawirowania w projektach tanecznych „50 twarzy Ewy” oraz „Conspiracy”.

Jonathan Megaw - od najmłodszych lat kształcił się i występował w wielu teatralnych formach. Jego pierwszym nauczycielem tańca przez cały czas nauki był Yat Malgram, były solista współpracujący z niemieckim choreografem ekspresjonistycznym Kurtem Joossem i zastępca dyrektora Drama Centre London, gdzie Jonathan studiował aktorstwo.

Studiował również sztukę sceniczną na Middlesex University w Londynie, teatrologię na Flinders University w Australii; odbył także studia podyplomowe na prestiżowych uczelniach London Contemporary Dance School oraz Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance. Pracował jako aktor, artysta kabaretowy, akrobata, tancerz, choreograf i artysta zajmujący się life artem.

Stworzył liczne wieloekranowe instalacje cyfrowe, między innymi „Red”, „After Claude Cohune”, „LRRH”, „Omithologies”. Posiada kwalifikacje w dziedzinie terapii somatycznych i uzupełniających.

Od zawsze inspirowała go improwizacja w każdej dziedzinie sztuki scenicznej. Improwizacja kontaktowa przez kilka lat była podstawą jego pracy i przedmiotem prowadzonych badań naukowych. Poprzez swój taniec i prowadzone zajęcia stara się propagować świadomość tego, gdzie leżą nasze granice. Wysiłki te inspirowane są regularnie przez niego odprawianym obrzędem Pudźa oraz treningami Kundalini Tantra Yoga w Ashram Munivaran na indonezyjskiej wyspie Bali.

Prowadzą: kontakt improwizację.

Fot. archiwum własne

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Joomla Templates - by Joomlage.com