plakat 2014 festiwal

Promowani prowadzący

Anna Akabalı (Turcja)

akabal1Tancerka, pedagog i choreografka. Urodziła się w Piekarach Śląskich. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu. Ukończyła Hochschule für Musik und Darstellende Kunst we Frankfurcie nad Menem, gdzie miała możliwość poznania choreografii takich twórców, jak Jiří Kylián, George Balanchine czy William Forsythe. W czasie nauki na uniwersytecie współpracowała z Marguerite Donlon (Niemcy), Nicole Caccivio, Toula Limnaiosem (Niemcy), Olgą Cobos i Peterem Mika'em (Hiszpania), Jennifer Hanna (USA), Janem Kodetem (Czechy), Abou Lagraa'em (Francja), Aymanem Harperem (USA).

W latach 2008 - 2010 związana była ze Śląskim Teatrem Tańca gdzie pracowała z Jackiem Łumińskim (Polska) i Mihaiłem Mihalcea'em (Rumunia). Podczas współpracy ze Śląskim Teatrem Tańca i Y-Space wzięła udział w projekcie „Re/evolution” w Hongkongu (2010). W tym samym roku, we współpracy Śląskiego Teatru Tańca i Icelandic Dance Company, powstał spektakl „Colorblind” w choreografii Soffi Sigriður.

Czytaj więcej...

Edyta Czagowiec

czagowiec2Taniec interesował ją już od pierwszych lat życia. Początkowo był to cheerleading, dzięki któremu nauczyła się skoków, obrotów i wytrwałości oraz który pozwolił jej na zdobycie doświadczenia w występach na scenie. Od tamtego czasu regularnie uczęszcza na lekcje tańca współczesnego oraz jazzu, dzięki czemu nieustannie rozwija swoją wiedzę na temat prawidłowej rozgrzewki, rozciągania oraz ekspresji ruchu.

Następnie przyszedł czas na gorące karaibskie rytmy, które wciągnęły ją bez końca. Współpracując z włoskim tancerzem, podróżowała po Europie, by uczyć się od najlepszych mistrzów salsy i bachaty na świecie, takich jak: Riccardo Recanati, Eddie Torres, Melissa Rosado, Griselle Ponce, Francisco Vazquez, Frankie Martinez, Fernando Sosa, Frank Santos, Julie Camous, Ania Chagowska.

Czytaj więcej...

Raynel Fernandez Ballester (Kuba)

raynel1Energia, radość i głód tańca to najkrótszy, a zarazem najbardziej trafny opis kubańskiego instruktora tańca. Raynel od osiemnastu lat jest tancerzem, choreografem i instruktorem tańców, takich jak tańce afrokubańskie, tradycyjne tańce kubańskie (rumba, son, chachacha, mambo, comparsa, danzón, contradanza), balet oraz tańce nowoczesne. Studiował w Ballet Teatro América. Jako artysta i nauczyciel rozwijał się głównie na Kubie, gdzie założył własną szkołę tańca oraz pracował z największymi choreografami w najważniejszych i największych kabaretach, teatrach i hotelach wyspy, m.in. w Cabaret Tropicana, Cabaret Internacional en Varadero, Cabaret Salon Rojo del Hotel Capri, Teatro Julio Antonio Mella i Gran Teatro de la Habana Garcia Lorca.

Czytaj więcej...

Iwona Florczyk-Szwak

Iwona Florczyk-SzwakAbsolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie, Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, oraz Studium Rozrywki i Rekreacji w Warszawie. Tancerka klasy mistrzowskiej w tańcach standardowych i latynoamerykańskich; tancerka krakowskich zespołów zajmujących się nowoczesnymi formami tańca; choreograf telewizyjnych Spotkań z Balladą oraz wyborów Miss Polonia i Miss Polonia Super Models; wykładowca zagadnień muzyki i choreografii na kursach dla instruktorów rekreacji ruchowej. Instruktorka rekreacji ruchowej o specjalnościach: fitness - nowoczesne formy gimnastyki, ćwiczenia siłowe i kulturystyka.

Czytaj więcej...

Małgorzata Gołębiowska-Sobota

golebiowska2Pedagog, terapeutka, instruktorka rekreacji ruchowej. Od siedmiu lat praktykuje hatha-jogę. Jest instruktorką pilatesu z kwalifikacjami państwowymi, wydanymi przez Polską Akademię Sportu. Uwielbia się uczyć i nauczać innych.

W zajęciach, jakie prowadzi na co dzień w Centrum Terapii Margo-Lab w Legionowie, uczestniczą zarówno 10 - 12-letnie dzieci, jak i osoby dorosłe oraz 70-letni seniorzy.

Dzięki zdolnościom pedagogicznym nawiązuje kontakty z różnymi osobami, bez względu na wiek. Stale podnosi swoje umiejętności i kwalifikacje. Obecnie realizuje studia podyplomowe na warszawskim AWF, na Wydziale Rehabilitacji. Specjalizuje się w jodze i relaksacji.

Prowadzi: jogę.

Fot. archiwum własne

Dorota i Adrian Grygier

grygier1Jako pierwsi pokazali Szczecinowi tango argentyńskie! Po wielu tanecznych poszukiwaniach i przygodach tango stało się ich wielką wspólną namiętnością. Pasja, którą próbują zarazić cały Szczecin, połączyła ich na dobre i złe. Od dwunastu lat uczą w „Akademii Tanga Adriana i Doroty Grygier”; prowadzą także warsztaty w innych miejscach Polski i za granicą.

Uczyli się u takich sław jak: Juan Carlos Copes i Johana Copes, Miguel Angel Pla, Gabriel Missè i Alejandra Mantiñan, Corina de la Rosa i Julio Balmaceda, Jorge Firpo, Gabriela Elias i Eduardo Perez, Chiche i Marta, Aurora Lubiz i Hugo Daniel, Martin Ojeda, Eliana Sanchez Arteaga, Veronica Palacio i Carlos Copello, Andrea Missè i Javier Rodriguez, Geraldine Rojas i Ezequiel Paludi, Raúl Bravo, Roxana Suarez i Sebastián Achaval.

Czytaj więcej...

Marta Grzegorczyk i Bartłomiej Domański

Marta GrzegorczykMarta Grzegorczyk - tancerka turniejowa, instruktorka tańców latynoamerykańskich. Absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Przygodę z tańcem towarzyskim rozpoczęła w wieku 8 lat w podwarszawskim Legionowie. Może poszczycić się wieloma wygranymi w turniejach polskich, m.in. w Pucharze Okręgu Mazowieckiego i Otwartych Mistrzostwach Warszawy. W 2004 roku zdobyła najwyższą międzynarodową klasę taneczną „S” w tańcach latynoamerykańskich. Uczestniczyła również w turniejach międzynarodowych w Polsce, w Kopenhadze, Ostrawie i Pradze, osiągając zadowalające rezultaty. Liczne szkolenia, m.in. z mistrzami świata: Michałem Malitowskim i Joanną Leunis, pomogły w osiągnięciu fachowej wiedzy i zdobyciu cennych umiejętności. Od paru lat prowadzi kursy tańca towarzyskiego: solo latino ladies dla dzieci i dorosłych, przekazując wszystkim radość i satysfakcję, jaka płynie z wykonywania tej dyscypliny.

Czytaj więcej...

Anna Hop

hop1Tancerka i początkująca choreografka. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Zaraz po ukończeniu szkoły dołączyła do zespołu Polskiego Baletu Narodowego. Studiuje komunikację społeczną, PR i marketing medialny na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Laureatka I Ogólnopolskiego Konkursu Baletowego we Wrocławiu, XV Ogólnopolskiego Konkursu Baletowego im. Wojciecha Wiesiołłowskiego w Gdańsku. Stypendystka Prezesa Rady Ministrów, Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” oraz Prezesa Fundacji „Balet”. Brała udział w Maximum Dance Course w Hadze, organizowanym przed Nederlands Dans Theater.

Czytaj więcej...

Berenika Jakubczak

berenika1 W 2002 roku ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Baletową im. Romana Turczynowicza w Warszawie, gdzie kształciła się pod kierunkiem między innymi Florentyny Kilińskiej, Barbary Sier-Janik, Teresy Memches i Ewy Głowackiej. Finalistka XII Ogólnopolskiego Konkursu Tańca w Gdańsku (2001).

Uczestniczyła w wielu warsztatach i szkoleniach ze znakomitymi zespołami prowadzonymi przez światowej klasy pedagogów i choreografów, takimi jak: Nederlands Dans Theater w Holandii, Les Jeunes Ballet France (Le Jeune Ballet National), Palucca Schule w Dreźnie (Palucca Hochschule für Tanz), w Polsce: Biennale Tańca Współczesnego i Międzynarodowy Festiwal Tańca – Lądeckie Lato Baletowe.

Jeszcze jako uczennica szkoły występowała gościnnie na Euro Art Meeting we Wrocławiu (Europejskim Festiwalu Młodzieży Artystycznej) oraz na wielu koncertach podczas Międzynarodowego Festiwalu Tańca – Lądeckie Lato Baletowe.

Zaraz po ukończeniu szkoły baletowej została zaproszona do francuskiego zespołu Jeune Ballet d’Europe w Marsylii, z którym brała udział w tournée na południu Francji i w Walencji w Hiszpanii.

Czytaj więcej...

Anna „Youya” Jujka

jujka1

Tancerka, choreografka i pedagog. Tańczy od siódmego roku życia.

W ciągu 26-letniej pracy miała styczność z wieloma technikami tanecznymi, dzięki czemu posiada umiejętność łączenia różnych stylów, np.: jazzu, modern dance, contemporary, broadway jazzu, hip-hopu, ragga czy house.

Doświadczenie zdobywała w Polsce, Niemczech, Anglii i Francji. Brała udział w licznych przedsięwzięciach artystycznych - spektaklach, pokazach firmowych, koncertach - na terenie całego kraju i za granicą.

Pracowała m.in. dla telewizji Polsat („Eska Squad”, mecz piłki nożnej „Artyści kontra Gwiazdy Polsatu 2009”), TVP („Sopot Top Trendy 2005”, „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”, „Załóż się”, serial „Tancerze”) i TVN (w trzech edycjach „You Can Dance – Po prostu tańcz!”). Współpracuje z Teatrem Muzycznym ROMA w Warszawie.

Czytaj więcej...

Kaya Kołodziejczyk

kolodziejczyk2Tancerka i choreografka. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie oraz szkoły tańca współczesnego „P.A.R.T.S.” w Brukseli (stypendium Unii Europejskiej i Rządu Flamandzkiego) oraz Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Frankfurt am Main (MA) w Niemczech.

W latach 2004-2009 była tancerką renomowanego zespołu „Rosas” Anny Teresy de Keersmaeker. Obecnie działa jako artystka niezależna, realizując własne projekty i biorąc udział w spektaklach innych twórców w Polsce i na świecie (w Belgii, Danii, Holandii). Współpracowała m.in. z Mette Ingvartsenem, Krisem Verdonckiem, Szymonem Rogińskim, Rafałem Dziemidokiem, Mariuszem Trelińskim, Davidem Wampachem, Iwoną Pasińską czy Aleksandrą Wasilkowską.

Czytaj więcej...

Anna Mendak – Czekaj „Samira”

Anna Mendak-Czekaj SamiraTancerka brzucha i flamenco, z wykształcenia psycholog. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku dwunastu lat w zespole tańca nowoczesnego wrocławskiej szkoły tańca „Jast”. Później, uczestnicząc w wielu kursach i warsztatach, pobierając lekcje u najbardziej cenionych tancerzy i pedagogów świata flamenco i tańca orientalnego, ale przede wszystkim intensywnie pracując indywidualnie, rozwinęła swoją fascynację tymi dwoma technikami. Od kilkunastu lat pracuje scenicznie jako „Samira” – ma na koncie niezliczoną ilość występów w obu uprawianych przez siebie stylach tańca. Jest jedną z najbardziej znanych i cenionych tancerek oraz instruktorek flamenco i tańca orientalnego w Polsce. Prowadzi kursy i warsztaty w wielu najlepszych szkołach tańca na terenie całej Polski oraz w trakcie znamienitych festiwali tańca, m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Tańca Współczesnego Ewy Wycichowskiej „Dancing Poznań”.

Czytaj więcej...

Dariusz TNT Mrowiec

Dariusz Mrowiec Uśmiechnięty dynamit, mieszanka wybuchowa. Pierwsze kroki taneczne stawiał w wieku 7 lat jako tancerz tańca towarzyskiego. Na studiach zaczął interesować się freestylem, hip-hopem i po głębszym poznaniu świadomości ciała został tancerzem tańców nowoczesnych. Absolwent kierunku tanecznego na Wydziale Animacji Kultury we Wrocławiu. Zdobywca pierwszego miejsca na ogólnopolskim turnieju COMANI 2013 w kategorii hip-hop, uczestnik World of Dance w Berlinie. Jest jednym z jedenastu choreografów w 24-godzinnym maratonie tanecznym Śląsk dla Cetowego (26 kwietnia 2014). Instruktor szkoły tańca i baletu Coco Dance Center w Brzegu. Jeden z twórców wrocławskiej grupy DuBBersTeam, która przez 3 lata działalności ma na swym koncie wiele występów, akcji i spektakli. Jeździ po kraju, zaraża ludzi tańcem, prowadzi zajęcia, od poniedziałku do soboty jest w trasie między różnymi miejscowościami, w których tworzy grupy i spektakle taneczne. Jest to dla niego jednocześnie pasja i praca, której oddaje się w 100% i dostaje w zamian tyle samo satysfakcji. Na co dzień pracuje z grupami turniejowymi dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej...

Marcin Mroziński

mrozinski2Zaczął tańczyć w wieku 5 lat od tańców estradowych w zespole „Stonoga". Po kilku latach zmienił dziedzinę na taniec towarzyski i trafił do klubu „Eskulap Brzostowscy", gdzie spędził kilka pięknych, pracowitych lat. Zawsze próbował różnych technik tańca, brał udział w wielu warsztatach, dlatego teraz jego profesją jest Hip-Hop / New Age-Open Mind, gdzie może wyrazić swoje emocje poprzez ruch.
Brał udział w różnego rodzaju projektach tanecznych, festiwalach oraz spektaklach teatralnych. Z uczestnika programu „You Can Dance - po prostu tańcz" awansował na choreografa telewizyjnego show. Ostatnio spędził dużo czasu w Kanadzie, gdzie współpracował z „Cirque Du Soleil" jako choreograf oraz tancerz, asystował Genevieve Dorion-Coupal przy wielu prestiżowych imprezach, m.in. „CanadaDay" (urodziny Kanady nadawane na żywo w narodowej telewizji kanadyjskiej). Choreograf oraz tancerz w klipie grupy Afromental – „rolling master". Występował na scenie m.in. z gwiazdami takimi jak: Doda, Edyta Górniak, Candy Girl, Marina, Patrycja Kazadi, Agnes, Sean Baker, Oceana.

Czytaj więcej...

Magdalena Niernsee

Magdalena NiernseePierwsza w Polsce tancerka Kathak o profesjonalnym wykształceniu kierunkowym. Absolwentka i stypendystka (ICCR) prestiżowej indyjskiej Wyższej Szkoły Tańca Kathak – Kathak Kendra w New Delhi (studia dzienne w Delhi w latach 2009 - 2013). Wychowanka słynnego Pandit Jai Kishan Maharaja – mistrza w stylu Lucknow gharana. Magister sztuki na Wydziale Grafiki Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych – dyplom w pracowni multimedialnej, rysunek i rzeźba.

Podąża własną drogą twórczą, bazując na doświadczeniu zdobytym w Indiach pod okiem mistrza Maharaja oraz na obserwacji nurtów w tańcu i teatrze współczesnym. Tańczy Kathak i Kathak contemporary fusion. Prowadzi warsztaty i lekcje stałe z Kathak, Kathak fusion oraz stylu Bharatanatyam, a także autorskie wieczory z pokazami tańca i opowieściami o życiu i kulturze Indii. Współpracuje z profesjonalnymi tancerzami różnych technik oraz muzykami; gra na instrumencie pakhawaj oraz śpiewa w indyjskim stylu Hindustani. Prowadzi blog na temat praktyki i teorii tańca Kathak (www.kathak.pl).

Czytaj więcej...

Robert Nieznański

Robert NienańskiTancerz breakdance’a, electro boogie, hip hopu i locking. Tańczy od 1984 roku. Jest dwukrotnym wicemistrzem Polski i liderem grupy, która w latach 1988-1989 zdobyła II miejsce na Mistrzostwach Polski oraz była laureatem czołowych miejsc w innych ogólnopolskich konkursach tańca. Od 1990 roku był wiceprezesem szkoły tańca Grand Master School Dance, w której prowadzono zajęcia z funky, hip hopu, breakdance’a i electro boogie oraz tańca towarzyskiego.

Czytaj więcej...

Dariusz Popielarski (Francja)

Dariusz PopielarskiMieszkający we Francji polsko-belgijski tancerz tańca współczesnego (modern i contemporary) i neoklasycznego, scenograf i choreograf, twórca muzyki i obrazu. Jest dyplomowanym trenerem i pedagogiem fitnessu (Certificat de Qualification Professionnelle Animateur de Loisir Sportif z zakresu gimnastyki i zajęć z ekspresji ciała, przyznany we Francji w National Department of Sport) oraz instruktorem pilatesu i Balanced Body (szkoły w Dublinie i Londynie). Jest również arterapeutą/psychoterapeutą z dyplomem Wydziału Medycyny Université de Toulouse III.

We Francji szkoli tancerzy i aktorów z contemporary/improwizacji. Przepracował wiele lat jako osobisty trener osób z problemami kręgosłupa, po radioterapii i z problemami równowagi. Odbył m.in. szkolenia z improwizacji kontaktowej i tańca współczesnego (Toronto, Kanada), z techniki tańca według Graham z J. Woodruff (Bruksela, Belgia), z tańca współczesnego – Virginia Heinen i Enrico Tedde, technika Piny Bauch. Ponadto pobierał profesjonalne lekcje baletu w szkołach baletowych w Strasburgu i w Brukseli. Ciągle doskonali umiejętności na profesjonalnych szkoleniach z baletu, modern i contemporary, głównie w Centre Chorégraphique w Strasburgu i Yantra Dance Academy w Brukseli.

Czytaj więcej...

Sylwia Raźna

Sylwia RaźnaMiędzynarodowa instruktorka, choreografka, tancerka oraz niekwestionowana pionierka i specjalistka w dziedzinie tańca latynoskiego w Polsce. Posiada ognisty brazylijski temperament, połączony z darem szczegółowego przekazywania wiedzy. Specjalizuje się w sambie brazylijskiej karnawałowej (samba de enredo) oraz w salsie w stylu LA i NY, które pokazuje na scenach i warsztatach w całym kraju już od 1997 roku. Jest tancerką tańca jazzowego i towarzyskiego. Poznawała nowe style taneczne podczas swoich podróży do USA (Nowy Jork) oraz do Ameryki Łacińskiej. Jest choreografką i założycielką grupy i szkoły Tancerze.pl - zawodowej rewii tanecznej przedstawiającej tańce świata.

Czytaj więcej...

Edilson Ribeiro de Lima (Brazylia)

de lima1Brazylijczyk, krakowianin z wyboru. Prowadzi zajęcia w Krakowie, Wrocławiu, Warszawie, a także w różnych zakątkach świata. Magister Rehabilitacji Ruchowej na AWF w Krakowie. Legitymowany instruktor aerobic. Wieloletni instruktor zajęć tanecznych z latino dance. Od wielu lat prowadzi zajęcia z choreoterapii. Brał udziału w kilku projektach telewizyjnych, m.in. dla TVP2 i TVN. Współpracował z Teatrem Polskim we Wrocławiu, prowadził zajęcia dla aktorów - dbał o ich kondycję i formę.

Czytaj więcej...

Zofia Rudnicka

rudnicka1Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza i Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie od szesnastu lat wykłada kompozycję tańca, a od 2005 roku jest adiunktem.

Całą karierę związała z Teatrem Wielkim w Warszawie. Tam, jako solistka, tańczyła m.in. Mirtę w „Giselle”, Frygię w „Spartakusie”, Fedrę w „Fedrze” Lifara, Taglioni w „Grand pas de quatre”. Równolegle współpracowała z TV jako tancerka i choreograf. Stworzyła kilkanaście spektakli baletowych, w tym prapremierowe: „Nienasycenie” do muzyki Tomasza Stańki i „La Dolce Vita” - spektakl o Federico Fellinim z muzyką Nino Roty, „Śpiącą królewnę” i „Dziadka do Orzechów” Piotra Czajkowskiego oraz choreografie do oper, operetek, musicali, filmów baletowych, m.in. „La valse” z muzyką Maurice Ravela czy „Mity” do muzyki Karola Szymanowskiego.

Czytaj więcej...

Żaneta Ryszawa

Żaneta RyszawaCertyfikowana psychoterapeutka tańcem i ruchem, absolwentka podyplomowych studiów w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem w Warszawie, dyplomowana instruktorka improwizacji tańca i symboliki ciała (Instytut Dynamiki Tańca i Ruchu w Essen) oraz tańców w kręgu.

Fot. archiwum własne

Prowadzi: terapia tańcem i ruchem.

 

 

Agnieszka Sinanovic

Agnieszka SinanovicCertyfikowana instruktorka Zumba Fitness posiadająca międzynarodowe uprawnienia do prowadzenia zajęć Zumby, Zumba Kids (zajęcia dla dzieci), Aqua Zumba (zajęcia w wodzie) oraz Zumba Gold (zajęcia dla seniorów i kobiet w ciąży).
W 1995 roku w USA, gdzie ukończyła również College na wydziale produkcji filmowo-telewizyjnej, odkrywała nowe style tańca. Przez ponad cztery lata uczyła się tańca flamenco oraz uczęszczała na kursy tańca brzucha. Trenowała i zgłębiała tajniki Zumby pod okiem Roger'a Yamat'a, instruktora i trenera znanego w zachodnich stanach USA. We wrześniu 2009 oraz w sierpniu 2013 roku uczestniczyła w konwencjach Zumby na Florydzie, gdzie zdobywała certyfikaty, trenowała i rozwijała swoje umiejętności na zajęciach z samym Alberto „Beto" Pérez'em - kreatorem Zumby.

Magdalena Siwecka

Magdalena SiweckaKarierę taneczną rozpoczynała od tańca klasycznego, nowoczesnego oraz ludowego. Absolwentka Olsztyńskiego Teatru Tańca i Zespołu Tańca Nowoczesnego „Contra” (Mistrzostwo Polski w tańcu nowoczesnym). Uczennica wybitnych tancerzy i choreografów - Piotra Galińskiego i Jacka Łumińskiego. Tańcem flamenco zajmuje się od trzynastu lat. Prowadzi zajęcia w Szkole Tańca Flamenco „Triana” oraz w Studiu Taneczno – Aktorskim, działającym przy Szkole Baletowej w Warszawie. Specjalistka ds. promocji projektu „Arte Flamenco”. Jej nauczycielem i mistrzem w Polsce jest Marta Dębska (Robles), a w Sewilli Manolo Marin, Andres Pena, Rafael de Carmen, Pili Ortega, Manuel Betanzos i Alicia Marquez. Magdalena brała również udział w warsztatach prowadzonych w Polsce przez Adelę Campallo, Ane Marię Amahi, Estefanię Suissę oraz El Torombo.

Prowadzi: flamenco.

Fot. archiwum własne

 

Paulina Święcańska i Jonathan Megaw (Austria)

Paulina ŚwięcańskaPaulina Święcańska - badaczka wydarzeń kulturalnych, choreografka, performerka, trenerka i manager. Wykształcona na uniwersytetach w Zielonej Górze, Łodzi i Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobyła w ramach programów coachingowych w większości krajów europejskich, a także w Izraelu, Brazylii, Indiach, Turcji, Australii, Indonezji i USA. Jako liderka i menadżer kultury, współorganizuje Warszawski Festiwal Re:wizje (www.rewizjewarszawa.pl), Międzynarodowy Festiwal Contact Improvisation „Flow Warszawa” (www.polandcontactfestival.com), a także Fundację Artystyczną PERFORM (www.perform.org.pl).

Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia na Wydziale Rytmiki oraz studiów I stopnia na kierunku animacja kultury na Uniwersytecie Zielonogórskim. Jest również absolwentką kulturoznastwa Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej w Warszawie - studia II stopnia na kierunku kulturoznawstwo, oraz kinetografii Rudolfa Labana w Instytucie Choreologii w Poznaniu. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku menadżer kultury oraz Uniwersytetu Łódzkiego – produkcja teatralna. Pedagog - instruktorka tańca współczesnego uznana przez Narodowe Centrum Kultury.

Czytaj więcej...

Agata Teodorczyk

Tancerka, choreografka i pedagog tańca flamenco, z wykształcenia psycholog, absolwentka Dance Movement Therapy Institute.

Jako solistka uczestniczyła w licznych spektaklach: „Mi camino flamenco” w warszawskim teatrze Komedia, w teatrze Syrena u boku doskonałych muzyków hiszpańskich, w spektaklu „Flamenco Pasión” w Teatrze Nowym w Łodzi oraz z grupą „Por Fiesta” na licznych koncertach i festiwalach gitarowych, m.in. z projektem „Mszy Flamenco” oraz projektem „Fuente” łączącym muzykę flamenco z muzyką hinduską. Występowała z legendarnym zespołem „Gypsy Kings”, a w 2010 roku, wraz z Evą Yerbabueną i Canizaresem, tańczyła na festiwalu flamenco „Duende” w Poznaniu. Występowała także w Polsce i za granicą z międzynarodową grupą „Los Remedios” do śpiewu charyzmatycznego Jose Angela Carmony.

Czytaj więcej...

Wioletta Wojciechowska

wojciechowska8 Tancerka i choreografka. Od 1997 roku specjalizuje się w tańcach afrykańskich. Jest również psychologiem pracującym z dziećmi i młodzieżą. Podczas wielu podróży do Afryki Zachodniej pracowała z najlepszymi baletami oraz solistami Mali, Gwinei, Gambii i Senegalu. W 2004 uczyła się od solistów senegalskiego Baletu Narodowego w Dakarze. Współpracowała z Ballet National du Mali oraz Ballet District de Bamako (2004-2007). Podczas rocznej podróży po Afryce (2007) odbyła staż w Conakry w Les Ballets Africains - Narodowym Baletem Gwinei, znanym na całym świecie. Od 2008 do 2009 roku pracowała w Gwinei z Ballet Sourakhata, z którego wywodzą się najlepsi tancerze zachodnioafrykańscy. W latach 2010 - 2012 odbyła podróże do Conakry w Gwinei, gdzie pracowała nad solową formą ekspresji z tancerzami najlepszych grup afrykańskich na świecie. W następnych latach w Gambii i w Senegalu zapoznała się z nową techniką tańca - sabarem, który stał się jej pasją.

Czytaj więcej...

Marek Zajączkowski

Marek ZajączkowskiTancerz, choreograf i baletmistrz. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Polski oraz Ministra Kultury Kanady. Odznaczony medalem „Zasłużony dla kultury Polskiej”.
Uczęszczał do Państwowej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Naukę tańca pobierał m.in. u H. Chojnackiej, Z. Sidło, R. Kuźnicowej i G. Żdanowa. Już jako dziecko występował w przedstawieniach baletowych i operowych w warszawskim Teatrze Wielkim oraz w wielu programach telewizyjnych. Po ukończeniu szkoły pracował jako solista baletu w Centralnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego. Następnie, w 1982 roku, zaangażował się do baletu Teatru Wielkiego w Warszawie, gdzie występował w licznych partiach solowych, m.in. w spektaklach baletowych w choreografiach Teresy Kujawy („Harnasie”, „Yerma”, „Goya”) i Johna Neumeiera („Miłość i ból, świat i marzenie”). Przed wyjazdem z kraju brał także udział w przedstawieniu „Śpiewnik domowy” Adama Hanuszkiewicza, partnerując primabalerinie Ewie Głowackiej.

Czytaj więcej...

Anna Zakrzewska i Gaspard Conde (Gwinea)

Anna ZakrzewskaAnna Zakrzewska - tancerka, instruktorka tańca, założycielka afrykańskiej szkoły tańca „Uanga”, prezes fundacji African Roots, organizatorka Festiwalu „Afro Revolution”. Z wykształcenia specjalistka ds. marketingu politycznego. Zanim założyła własną szkołę, realizowała się jako menadżer sprzedaży w zupełnie innych dziedzinach. Od 2010 roku profesjonalnie związana z promocją tańców afrykańskich w Polsce. Występuje na scenie, prowadzi zespół artystyczno-taneczny „Uanga”, uczy tańców afrykańskich i arabskich, opracowuje własne pomysły kursów tanecznych, odchodząc od schematu i łamiąc bariery kulturowe. Taniec i duch afro towarzyszyły jej od urodzenia.

Czytaj więcej...

Rada Zivkovic

Rada ZivkovicAbsolwentka Szkoły Baletowej w Szczecinie i Heidelbergu (Niemcy). Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku sześciu lat. Uczyła się tańca klasycznego, ludowego i rytmiki. Po ukończeniu szkoły baletowej kontynuowała naukę u Aleksandry Romanowej w Heidelbergu, w szkole klasycznego tańca indyjskiego. Następnie uczyła się w Berlinie u Bhitiki Catarjee oraz u wielu wybitnych nauczycieli ze Śri Ram Bharatiya Kalakendra School Dance w New Delhi (Indie). Od piętnastu lat jest studentką guru Uma Sundaram w Chennai (Madras, Indie). Od wielu lat Rada (Mahavisnupriya devi dasi) prowadzi zajęcia klasycznego tańca indyjskiego w całej Europie. Uczyła w szkołach tańca w Szwecji, we Włoszech i w Niemczech; prowadziła liczne warsztaty w Polsce, Belgii, Serbii i Czarnogórze.

Czytaj więcej...

Alicja Złoch

zloch1Tancerka Polskiego Baletu Narodowego, magister sztuki, pedagog tańca klasycznego Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie.

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Warszawie oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Pedagogiki Baletu. Od 2004 roku związana z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie, gdzie tańczy we wszystkich baletach klasycznych: „Jezioro Łabędzie”, „Spartakus”, „Romeo i Julia”, „Bajadera”, „Dziadek do orzechów”, „Kopciuszek”, „Anna Karenina”, „Concerto barocco”, „Śpiąca Królewna”, a także w baletach współczesnych: „Tristan”, „Kurt Weill”, „III Symfonia”, „I przejdą deszcze”, „Balanchine i muzy”, oraz w operach z repertuaru teatru.

Współpracowała ze światowej sławy choreografami. Jako pedagog została wyróżniona w 2012 roku na Ogólnopolskim Konkursie Szkół Baletowych za profesjonalne przygotowanie uczennic.

Prowadzi: taniec klasyczny.

Fot. Justyna Mielniczuk (TW-ON).

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Joomla Templates - by Joomlage.com